Tomas Savickas: „Žemaitijos ralis 2016“ – didžiausia ralio šventė Lietuvoje

Taip jau nutiko, kad pirmasis 2016 metų Lietuvos ralio čempionato etapas mūsų šalies keliais ir keleliais vyks birželio 17-18 dienomis. Dėl netinkamų oro sąlygų neįvyko nei Žiemos ralis Lietuvoje, nei planuotas antrasis etapas Estijoje. Trečiajam etapui, „Rally Talsi“, kuris vyks Latvijoje, orai sutrukdyti jau neturėtų.

Lietuvos žemes pirmasis ralis pasieks pirmąjį vasaros mėnesį ir visus ralio fanus sukvies į Kelmės apylinkes, Žemaitijoje. Čia įvyksiantis „Žemaitijos ralis“ pretenduoja tapti didžiausia 2016 metų ralio švente Lietuvoje, kadangi tai bus bendras dviejų šalių – Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų ketvirtasis etapas. Taigi po ilgos pertraukos sulauksime Lietuvoje gausaus braliukų būrio.

Žemaitijos ralis/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Kadangi tai bus dviejų šalių čempionatas, tai šis ralis įgauna rimtą statusą. Žinoma, organizatoriams tai suteikia naujų iššūkių ir naujos patirties. Apie būsimą „Žemaitijos ralį“ 98.lt pakalbėjo su pagrindiniu ralio organizatoriumi, Kelmės ASK prezidentu, buvusiu ralio lenktynininku Tomu Savicku.

Kelintas tai bus jūsų organizuojamas ralis?

Ralį organizuojame trečią kartą, o šia proga puikiai tinka posakis „Trečias kartas nemeluoja“. Tikimės, kad tai bus pati didžiausia ralio šventė Lietuvoje.

Su kokiais iššūkiais teks susidurti šį kartą?

Vienas iš didžiausių iššūkių bus tas, kad turėsime priimti didelį skaičių svečių iš Latvijos. Todėl viso ralio organizavimas yra kaip vienas didelis, naujas iššūkis, nes „Žemaitijos ralį“ norime parodyti iš pačios gražiausios pusės. Norime, kad visi atvykę sportininkai, jų komandos nariai, žiūrovai ne tik iš Latvijos, bet ir iš Lietuvos, išsivežtų namo pačius geriausius prisiminimus ir norėtų į šį ralį vėl sugrįžti kitais metais.

Trimis žodžiais apibūdinkite būsima Žemaitijos ralį.

Greitis, vaizdas, įspūdis. Greitis, nes visi lenktynininkai stengsis būti, kaip įmanoma greiti. Vaizdas – pilotai tikrais stengsis padovanoti gražų reginį žiūrovams. Įspūdis – visa kova ir ralio vaizdai turėtų palikti įspūdį tiek žiūrovams, tiek patiems dalyviams.

Žemaitijos ralis/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Kokie greičio ruožai lauks sportininkų: nauji ar jau važiuoti seniau?

Pirmą ralio dieną dalyvių lauks du greičio ruožai, iš kurių vienas bus naktinis. 2015 metais pirmą kartą pabandėm vidurvasarį padaryti naktinį greičio ruožą, kuris visiškai pasiteisino. Sulaukėme gerų atsiliepimų iš žiūrovų pusės. Todėl tęsime tradiciją ir šiais metais.

Antrą dieną numatyti dar 7 greičio ruožai. Kalbant apie juos, tai tikrai bus ir naujų, ir važiuotų, bet gal palikime intrigą iki žemėlapių paskelbimo dienos.

Kaip latviai prisideda prie ralio organizavimo, nes vyks ir jų čempionatas?

Jau vien tai, kad pavyko su Latvijos automobilių federacijos ralio komiteto pirmininku Janiu Krastinšu susitarti dėl bendro etapo Kelmėje, yra didelis prisidėjimas prie organizavimo. Tuo labai džiaugiamės. Bendraujame telefonu, deriname įvairius klausimus. Taip pat laukiame atvykstant Latvijos atstovų dėl trasos apžiūros.

Kiek dalyvių laukiate?

Dalyvių tikrai laukiame rekordinio skaičiaus. Tikimės apie 70 ekipažų ne tik iš Lietuvos, Latvijos bet ir Estijos,Lenkijos, Rusijos. Kaip bus iš tiesų pamatysime jau birželio 17 dieną.

Ar bus egzotiškos technikos ar garsių lenktynininkų iš Europos?

Vyko bendravimas dėl „Lada Cup“ čempionato dalyvių, bet iki galo nesuderinome, taigi nei „Lada“, nei „GAZ“ markės automobilių nematysime. Klausimą dėl garsių lenktynininkų iš Europos palikime ateičiai, nes yra vedamos derybos ir su Lenkijos, Estijos, Rusijos atstovais.

Žemaitijos ralis/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Ar ruošiate kokių nors siurprizų žiūrovams?

Siurprizas žiūrovams – tai dvi naujos žiūrovų zonos, pro kurias lenktynininkai viename važiavime pravažiuos 2 kartus. Taip pat su žiniasklaidos pagalba prieš ralį pateiksime filmuotą medžiagą kaip žiūrovams atrodys vaizdas iš šių zonų.

Ar ralis bus mokamas?

Yra deramasi su viena iš bilietų platinimo bendrove ir jeigu viską pavyks suderinti, tai renginys bus mokamas. Bet pažadame, kad ralio paso kaina tikrai neviršys 7 eurų.

Ar organizuojant ralį turi įtakos lenktynininko patirtis? Tikriausiai žinote, ko labiausiai reikia žiūrovams ir sportininkams?

Manau, kad praleidęs 20 metų prie sportinio automobilio vairo, esu nepagydomai susirgęs šia liga. Baigęs aktyviai sportuoti, neįsivaizduoju savęs be ralio.

Norėdamas visuomet būti šalia šios autosporto šakos, ėmiausi ralio organizavimo bei teisėjavimo, kur be patirties nelabai ką ir nuveiktum. Aišku, tam reikalinga ir gera komanda, be kurios būtų sunku viską padaryti. Surinkti žmonės taip pat mylį šią sporto šaką, todėl visi kartu visuomet stengiamės padaryti kuo kokybiškesnį renginį tiek lenktynininkams, tiek žiūrovams.

Turiu didžiulę patirtį lenktynėse, todėl žinau, kas ralyje patinka sportininkams, todėl pagal galimybes stengiuosi, kad taip ir būtų.

Per tiek laiko, praleisto ralio virtuvėje, žinau ir žiūrovų lūkesčius, todėl su komanda dirbame taip, kad ir ralio žiūrovas būtų patenkintas renginiu.

Be to, labai norėjau, kad būtų ralio tęstinumas mūsų krašte, kad Žemaitijos krašto žmonės bei mūsų klubo fanai turėtų tradicinę ralio šventę. Juk čia turime itin tinkamus raliui kelius, nuo kurių būtina nušluoti dulkes su greitai skriejančiais bolidais.

Žemaitijos ralis/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Kuo šių metų ralis skirsis nuo 2015 metų ralio, kuris buvo itin patogus žiūrovui ir labai įdomus?

Nuo pernai metų ralio šis skirsis tuo, kad tikrai trasose pamatysime dar daugiau pajėgių lenktynininkų iš kaimyninių šalių bei dar gražesnes ir intriguojančias kovas trasose. Visa tai papuoš šį renginį. Kaip ir pernai, taip ir šiemet stengsimės padaryti šventę ralio fanams, kurių labai lauksime birželio 17-18 dienomis Žemaitijos krašte, Kelmėje. Iki pasimatymo greičio ruožuose.